Novinky

Suzuki představuje aplikaci Suzuki Connect

„Buďte vždy ve spojení se svým vozem“ – to je heslo nové služby SUZUKI CONNECT. Služba je nyní dostupná přes aplikaci a umožňuje uživatelům připojit se ke svému vozu a kdykoliv tak na dálku sledovat, co se s ním děje. Aplikace je zdarma ke stažení pro majitele modelu Suzuki S-Cross a nabízí ještě pohodlnější, bezpečnější a zejména klidnější užívání vozu.

Aplikace SUZUKI CONNECT funguje s operačními systémy iOS 15.0 a novější a Android 8.0 a novější u chytrých telefonů. Služba nabízí sedm základních funkcí, které uživatelům poskytují větší pohodlí v užívání vozu a zároveň zajistí plnou kontrolu i v nepřítomnosti jeho majitele.

Služba SUZUKI CONNECT nabízí následující funkce:

1. Upozornění na stav vozidla

Nezřídka se stává, že řidič při opuštění vozu zapomene klíčky v zapalování, nezamkne nebo nechá zapnutá světla. Chytrý telefon ho upozorní, když vystoupí a odejde z vozu, aniž by zamkl dveře. Upozorní ho také v případě, že zapomene vypnout čelní světlomety či výstražná světla.

2. Vyhledávač zaparkovaného vozu

Focení nebo složité zapamatovávání si patra a oddílu v parkovacím domě nebo ulice s parkovacím místem jsou minulostí. Díky SUZUKI CONNECT už se nestane, že bude majitel složitě hledat svůj zaparkovaný vůz. Na chytrém telefonu se mu totiž pomocí mapy zobrazí místo, kde je jeho vůz zaparkován. Polohu vozu je zároveň možné sdílet například s členy rodiny.

3. Historie jízd

Při nutnosti informovat se kdykoliv a kdekoliv o stavu svého vozidla už nemusí majitel usedat do vozu, otáčet klíčkem a studovat přístrojovou desku. Veškeré informace má nyní po ruce v pohodlí domova. Funkce umožňuje zkontrolovat v chytrém telefonu historii jízd za posledních 18 měsíců.

4. Výstražné funkce Geofencing a Curfew

Tato funkce je přínosná zejména pro takové majitele vozu, kteří chtějí mít absolutní kontrolu nad tím, kdo a jak dlouho užívá jejich vůz nebo jak daleko s ním jede. V případě, že vůz používá jiný řidič, upozorní tato funkce majitele, že v danou dobu vůz vjíždí do nastavené oblasti nebo ji opouští. Dá majiteli také vědět, když se v dané oblasti vůz nenachází.

5. Bezpečnostní upozornění

Tato funkce zajišťuje klidnější spánek a minimalizuje obavy o zaparkovaný vůz. Aplikace totiž majitele upozorní, pokud dojde k aktivaci alarmu nebo k nastartování motoru v momentě, kdy vozidlo nepoužívá majitel nebo jiný oprávněný uživatel. Zloději tak budou mít zase o něco těžší práci.

6. Upozornění na výstražné kontrolky

Rozsvícené kontrolky jsou noční můrou každého řidiče. Tato funkce dá vědět, když se ve voze nějaká rozsvítí. Zároveň lze také v chytrém telefonu zkontrolovat příčinu a nechat si rovnou poradit, neboť z aplikace je možné si zavolat asistenční službu nebo servis Suzuki.

7. Upozornění na pravidelnou údržbu a svolávací akce

Na pravidelné kontroly vozu se nevyplácí zapomínat. Majitelé vozu Suzuki S-Cross mohou tuto starost přenechat aplikaci SUZUKI CONNECT, která je prostřednictvím telefonu informuje o načasování pravidelné údržby vozu anebo když jsou oznámeny svolávací či servisní akce Suzuki.

Služba je dostupná od 15. prosince 2022. Pro její aktivaci kontaktujte svého nejbližšího dealera Suzuki. Na https://connect.suzuki.cz naleznete více informací o této službě, přihlášení do aplikace a návod na to, jak si naplno užívat pohodlí chytrých funkcí SUZUKI CONNECT.

Publikováno: 22.12.2022

Vozy Suzuki nově se zárukou 5 let

Vysokou kvalitu a vyhlášenou spolehlivost osobních vozů Suzuki nově podtrhuje záruka v délce 5 let/150 000 km. Záruka Suzuki Premium se vztahuje na všechny mechanické, elektrické, elektronické, hydraulické a další části a svým rozsahem se tedy shoduje s dosud poskytovanou standardní tovární zárukou. Prodloužená záruka Suzuki Premium je poskytována zdarma ke všem modelům a specifikacím s výjimkou užitkového terénního vozu Jimny N1.

Záruka 5 let zvyšuje atraktivitu modelové řady Suzuki, kterou tvoří široká paleta cenově dostupných, přitom bezpečných a bohatě vybavených vozů s inteligentním pohonem všech kol. Suzuki, jako specialista na vozy 4x4, nabízí možnost pohonu všech kol pro všechny modely SUV i pro kompaktní hatchback Swift. Inteligentní pohon všech kol zlepšuje bezpečnost jízdy a propůjčuje vozu lepší ovladatelnost za všech povětrnostních podmínek. Zákazníci tyto výhody oceňují, neboť systémem 4x4 je vybaveno více než 50 % vozů Suzuki prodaných na českém trhu.

Publikováno: 01.09.2022

Vitara přiváží zcela nový, plně hybridní pohon - Strong Hybrid

V rámci snahy o neustálé snižování spotřeby a emisí CO2 zahajuje Suzuki prodej zcela nového, plně hybridního pohonu u modelu Vitara. U verze s automatickou převodovkou tak nyní najdeme pod kapotou kombinaci úsporného atmosférického čtyřválce a výkonného elektromotoru, které mohou fungovat společně. Nové pohonné ústrojí je ovšem na rozdíl od dosud nabízeného mild-hybridu schopné jet v režimu EV i čistě na elektřinu, a to bez externího dobíjení ze zásuvky. Strong Hybrid tak snižuje spotřebu paliva i emisí CO2.

Novinka nahrazuje stávající provedení 1,4 BoosterJet Hybrid s automatickou převodovkou. Ceny startující na 615.900 Kč v provedení Premium nově zahrnují dosud příplatkovou pětiletou záruku.

Více informací o Suzuki Vitara

Publikováno: 15.03.2022