Swift Sport

140 koní na 1.045 kg = sedne Ti!

Sedne ti

Vzrušující pocit, který se Vám rozlévá po celém těle. Špičková manévrovatelnost a bezprostřední ovládání. Zcela znovuzrozený, od sportovní jízdy přes bezpečnost až po výkon v praktickém balení. Představujeme nový Swift Sport — „hot hatch“, který vzrušuje na maximum.

479.900,- Kč vč. DPH

Swift Sport 000.jpgSwift Sport 001.jpgSwift Sport 002.jpgSwift Sport 003.jpgSwift Sport 004.jpgSwift Sport 005.jpgSwift Sport 006.jpgSwift Sport 007.jpgSwift Sport 008.jpgSwift Sport 009.jpgSwift Sport 010.jpgSwift Sport 011.jpgSwift Sport 012.jpgSwift Sport 013.jpgSwift Sport 014.jpgSwift Sport 015.jpgSwift Sport 016.jpgSwift Sport 017.jpgSwift Sport 018.jpgSwift Sport 019.jpgSwift Sport 020.jpgSwift Sport 021.jpgSwift Sport 022.jpgSwift Sport 023.jpgSwift Sport 024.jpgSwift Sport 025.jpgSwift Sport 026.jpgSwift Sport 027.jpgSwift Sport 028.jpg

Dokonale sportovní

Sportovní interiér zosobňuje neuvěřitelnou vášeň pro jízdu a inspiruje řidiče emocionálními červenými prvky. Nový Swift Sport je vybaven exkluzivními anatomickými sedadly a optimálně umístěnými pedály pro bezchybné ovládání. Už jen usednutí do vozu naplní Vaši mysl očekáváním vzrušení, které se dostaví při jízdě.

Zůstaňte věrní svému duchu, ať se děje cokoli. Výrazná nová přední mřížka chladiče a nárazník na první pohled prozrazují, že Swift Sport má pořádný říz. Dvojitá koncovka výfuku to jenom potvrzuje. Ostrý, vášnivý design podněcuje smysly řidiče a vybízí k překročení konvenčních hranic.

Být, či nebýt zábavný? To je, oč tu běží. Plynový pedál Swiftu Sport vyvolává okamžitou reakci motoru a spolu s mimořádnou agilitou podvozku v ostrých zatáčkách Vám dopřávají fascinující pocit souznění s vozem. Dokonale vyladěný výkon a schopnosti se spojují, aby stimulovaly Vaše sportovní instinkty.

Inspirace je nepostradatelná v každém ohledu. Podněty okolního světa se odrážejí například v rafinovaném barevném pojetí. Řemeslný um kultivuje pouhou funkci na věčnou integritu. Tato vzrušující důmyslnost rozjasní Váš život.

Swift Sport 005.jpg

Načerpejte emoce

Interiér vyvolává silný estetický dojem pomocí kontrastních dekorativních prvků v červené a černé barvě. Exkluzivní přístrojový štít vyniká dvěma barevnými schématy: červená stupnice otáčkoměru na černobílém pozadí nebo tmavě stříbrný rychloměr. Ukazatele plnicího tlaku turbodmychadla a teploty oleje na středovém barevném displeji s úhlopříčkou 4,2 palce umocňují sportovní atmosféru. Anatomická sedadla s červeným prošíváním a embosovaným logem „Sport“ jsou mimořádně pohodlná a současně poskytují vynikající boční oporu, což je důležité pro dokonalé souznění s vozem v rychlých zatáčkách. Sportovního ducha kokpitu podtrhují pedály z nerezové oceli a volant zploštělý ve spodní části. Pro objevení dalších možností Swiftu Sport připojte svůj chytrý telefon k multimediálnímu systému a budete překvapeni, kolik jeho funkcí můžete komfortně a bezpečně ovládat prostřednictvím dotykové obrazovky.

Swift Sport 012.jpg

Vzrušující výkon

Potenciál ryzího „hot hatche“ je reprezentován okamžitým zrychlením při každém přidání plynu, za což vůz vděčí novému přeplňovanému motoru s vysokým točivým momentem 230 Nm. Tato síla je na přední kola přenášena pomocí precizní šestistupňové manuální převodovky. Mnohem výkonnější hnací ústrojí nového Swiftu Sport otevírá bránu do další dimenze sportovního svezení. Swiftu Sport dodává sílu 140 koní nový, kompaktnější přeplňovaný čtyřválec 1.4 BoosterJet s přímým vstřikováním paliva. Turbodmychadlo, doplněné navíc chladičem stlačeného vzduchu, tlačí do válců větší objem vzduchu a umožňuje motoru dosahovat maximálního točivého momentu od nízkých otáček. Plnicí tlak turbodmychadla je regulován řídicí jednotkou pomocí otevírání a zavírání obtokového ventilu, což dramaticky zrychluje reakce motoru a současně snižuje spotřebu. Systém přímého vstřikování benzinu dále zvyšuje účinnost motoru optimalizací množství, časování a tlaku vstřikovaného paliva. Krátké sací i výfukové potrubí integrované do hlavy válců navíc snižuje hmotnost motoru a přispívá k jeho kompaktní stavbě, což se odráží ve skvělé dynamice nového Swiftu Sport.

Hladce a přesně řadící šestistupňová manuální převodovka podtrhuje výkon kompaktního turbomotoru. Sportovní řazení s krátkými drahami a dvojitou synchronizací třetího rychlostního stupně klade přesně ten správný odpor, jaký potřebujete cítit při dynamické jízdě. Optimalizovaný bod záběru spojky zajišťuje dokonalou kontrolu nad vozem ve všech jízdních režimech.

Schopnosti podvozku a odpružení přímo ovlivňují potěšení ze sportovní jízdy. Proto je skelet nového Swiftu Sport lehčí, tužší a kontrola nad chováním vozu díky tomu za každé situace preciznější. Nastavení podvozku bylo komplexně vylepšeno, aby Swift Sport poskytl řidiči jasnou a ničím neředěnou zpětnou vazbu od vozovky a informace o okamžitých trakčních podmínkách. V souladu s vyšším výkonem motoru byl vyladěn a posílen také brzdový systém.

Swift Sport 020.jpg

Suzuki Safety Support

Suzuki Safety Support je komplex asistenčních technologií, které zvyšují bezpečnost v nouzových situacích pomocí funkcí, jako je přednárazové brzdění, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu a další. Nový Swift Sport je standardně vybaven systémem DSBS (Dual Sensor Brake Support). Systém DSBS kombinuje monokulární kameru s laserovým snímačem, které jsou umístěny na čelním skle a zajišťují funkce přednárazového brzdění, varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, systém udržování v jízdním pruhu a systém sledování únavy řidiče. Kombinace kamery, která vyniká v detekci chodců nebo značení jízdních pruhů na střední až delší vzdálenosti a laseru, jehož doménou jsou krátké vzdálenosti, a tma, zajišťuje velmi přesnou identifikaci hrozící nehody. Pro funkci adaptivního tempomatu (ACC) je k rozpoznávání vpředu jedoucích vozidel využíván milimetrový vlnový radar. Systém DSBS přispívá k mimořádné ochraně posádky, která si tak může s klidem na duši naplno vychutnat jízdu v novém Swiftu Sport.

Swift Sport 022.jpg

Dual Sensor Brake Support (DSBS)

Při jízdě využívá Swift Sport přednárazový systém s dvěma senzory. Kamera s monokulární optikou a laserový senzor sledují, zda nehrozí srážka s vpředu jedoucím vozem nebo chodcem. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze tří způsobů.

Systém udržování v jízdním pruhu

Při jízdě rychlostí od 60 do 160 km/h je jízdní pruh sledován monokulární kamerou. Pokud systém vyhodnotí, že vozidlo začíná pruh opouštět, automaticky pomůže řidiči jemnými zásahy do řízení vrátit se do původního směru.

Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu

Při jízdě rychlostí alespoň 60 km/h systém porovnává směr jízdy vozu s vypočítanou trajektorií mezi pruhy. V případě odchýlení od směru jízdy se spustí vizuální varování (zobrazení na displeji, blikající kontrolka) a začne vibrovat volant.

Systém sledování únavy řidiče

Při jízdě rychlostí alespoň 60 km/h systém sleduje směr jízdy vozu a varuje řidiče v případě, že „kličkuje“, například z důvodu únavy.

Automatické přepínání dálkových světel

Při jízdě rychlostí alespoň 40 km/h asistent dálkových světel automaticky přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly v závislosti na okolním provozu a aktuálních světelných podmínkách.

Adaptivní tempomat

Pokud před Swiftem Sport jede jiné vozidlo, adaptivní tempomat pomocí milimetrového radaru zjistí jeho přítomnost, přizpůsobí mu rychlost jízdy a udržuje bezpečný rozestup, nastavitelný ve třech stupních*. Pokud se jízdní pruh uvolní, adaptivní tempomat automaticky zrychlí na nastavenou rychlost (od 40 km/h do 160 km/h).

*Délka bezpečného rozestupu se liší v závislosti na rychlosti jízdy.

 

Nespoléhejte se prosím jen na asistenční systémy! Vždy řiďte bezpečně!